Djokovič ukončil osemročné kraľovanie Nadala v Monte Carlo

21.04.2013 Celý región

Monte Carlo 21. apríla (TASR) - Osemročné kraľovanie španielskeho tenistu Rafaela Nadala na antukovom turnaji v Monte Carlo ukončil v nedeľu Srb Novak Djokovič.

Svetová jednotka vyhrala vo finále prestížneho turnaja ATP série Masters za 1:52 h v dvoch setoch 6:2 a 7:6 (1).

Nadal prvýkrát triumfoval v Monte Carlo v roku 2005 a odvtedy ťahal šnúru 46 víťazstiev v sérii. V tohtoročnom finále proti Djokovičovi mal všek veľmi zlý štart a prvú hru získal až za stavu 0:5. V druhom síce viedol 26-ročný Španiel 4:2, ale jeho súper si vynútil tajbrejk a v ňom už Djokovič jasne dominoval.

Srbský tenista si pripísal tretie turnajové víťazstvo v tomto roku a 37. v kariére a získal prémiu 501.700 eur. Pre Nadala to bola v 34. vzájomnom súboji s Djokovičom pätnásta prehra.